Czym są probiotyki?

To co jemy w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie, także wtedy gdy zachorujemy. Choć antybiotyki są dobre w zwalczaniu bakterii, to nie rozróżniają dobrych i złych bakterii w naszym organizmie. Wtedy przydatne jest suplementowanie naszej diety odpowiednimi probiotykami. Czym one są?

Czym są probiotyki?

Probiotyki to mikroorganizmy, które wraz z przyswojeniem kolonizują nasze jelita, wspomagając rozwój dobrych bakterii. Mają też inne bardzo ważne zalety, do których należy zapobieganie biegunkom, zwiększanie odporności oraz pomagają wchłanianie składników odżywczych i witamin. Jednak probiotyki https://www.bodypak.pl/pl/wsb/506_ktore-probiotyki-wybrac.html należy przyjmować w konkretnych sytuacjach, kiedy nasza flora jelitowa może być zagrożona. Kiedy należy to zrobić?

Kiedy je przyjmować?

Probiotyki należy przyjmować w momencie, gdy przyjmujemy leki, w szczególności antybiotyki. Tego typu suplementy należy przyjmować także wtedy, gdy mamy problemy z przyswajalnością składników odżywczych, na przykład przez grypę żołądkową lub zespół jelita drażliwego. Warto je też przyjmować po biegunkach różnego typu, gdy nasza flora bakteryjna mogła mocno ucierpieć. Należy o nią dbać, gdyż to dzięki niej nasz organizm przyswaja składniki odżywcze z żywności.

Czym są probiotyki?
Przewiń do góry