Czy suplementować testosteron?

Choć testosteron jest kojarzony głównie z mężczyznami, to ten hormon pełni ważną rolę w organizmach obojga płci. Ze względu na ważne zadania jakie pełni należy dbać o odpowiedni jego poziom w naszym organizmie. Jak działa testosteron i w jaki sposób można dbać o odpowiedni jego poziom w organizmie?

Zadania testosteronu

W przypadku mężczyzn testosteron występuje w dużo większych ilościach niż u kobiet, i odpowiada między innymi za libido, ale także ze zwiększoną siłą fizyczną i większą muskulaturą. Jest to szczególnie ważne w przypadku sportowców i osób, które chcą zwiększyć siłę i poprawić sylwetkę. W przypadku kobiet zwiększa on masę mięśniową i poprawia jakość tkanki kostnej.

Suplementacja

Jeśli nie mamy prawidłowego poziomu testosteronu w organizmie, to możemy spróbować boostery testosteronu, które zwiększają poziom testosteronu w naszym organizmie. Jednak poziom testosteronu można podtrzymać lub zwiększyć także na inne sposoby, między innymi dodawać do diety kilka produktów. Chude mięso, ryby morskie, przetwory mleczne czy jajka pozwolą na lepszą produkcję testosteronu, który nie tylko pomoże w sporcie i treningu, ale także zwiększy nasze zdrowie.

Czy suplementować testosteron?
Przewiń do góry