Trening w górach

Każdy sportowiec chce osiągać jak najlepsze wyniki sportowe poprzez rozwijanie mięśni i ich siły. Z tego powodu sportowcy, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, szukają odpowiednich sposobów i miejsc, aby efekty były jak największe. Dobrym miejscem do treningu mogą być góry.

Dlaczego trening w górach?

Trening w górach znacznie różni się od treningu na nizinach, między innymi poprzez bardziej rozrzedzone powietrze. Wpływa to na dotlenienie organizmu, gdyż pod wpływem mniejszej ilości tlenu organizm produkuje więcej krwinek czerwonych, przez co dostarczanie tlenu do komórek ciała następuje szybciej. Kolejną kwestią jest też wzmocnienie mięśni. Przykładem mogą być tutaj biegacze, gdzie mogą oni pokonać niewielki dystans w górach, ale będzie to bardziej męczące i stymulujące dla mięśni niż długi dystans na płaskiej drodze.

Przygotowania

Należy pamiętać, że warunki panujące w górach są cięższe niż te na nizinach, dlatego należy poczynić odpowiednie przygotowania https://www.bodypak.pl/pl/wsb/685_treningi-przygotowawcze-do-wypraw-wysokogorsk.html. Dobrym sposobem jest rozpoczęcie przygotowań dwa lub trzy tygodnie przed wyjazdem w góry, aby nie spędzić niemal całego okresu spędzonego w górach na walce z zakwasami.

Trening w górach
Przewiń do góry