Czy da się przedawkować ćwiczenia?

Aktywność fizyczna jest jednym z wyznaczników zdrowego stylu życia, bo razem z dietą pozwala nam na kontrolowanie naszej wagi. Jednak niemal wszystko w zbyt dużych ilościach może być dla nas szkodliwe, a ćwiczenia nie są tu żadnym wyjątkiem. W jaki sposób można przedawkować trening?

Przetrenowanie

Przetrenowanie następuje, gdy przeprowadzamy treningi zbyt często, jednak nie może to być wymówka dla osób nieaktywnych. Jeden lekki trening na tydzień to zdecydowanie za mało. Możemy się przetrenować gdy przeprowadzamy długie i intensywne treningi każdego dnia. W zależności od stopnia zaawansowania organizm wymaga 24 lub nawet 48 godzin na pełną regenerację, ćwiczenie częściej nie pomogą, a mogą tylko zaszkodzić.

Symptomy i przeciwdziałanie

Z przetrenowaniem możemy radzić sobie na kilka sposobów, na przykład udać się na masaż https://www.salondewi.pl/, który pozwoli przyspieszyć regenerację organizmu. Warto to zrobić, gdy odczuwamy pierwsze efekty przetrenowania, czyli chroniczne zmęczenie a także brak efektów lub nawet regres pomimo intensywnych treningów. Jeśli szybko nie zaczniemy działać, to ciężkie przetrenowanie może nas zmusić do rezygnacji z treningów nawet na kilka miesięcy.

Czy da się przedawkować ćwiczenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry