Joga – co to jest?

Istnieje cały szereg technik fitness, które są przystępne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych sportowców. Jedną z takich technik jest joga, która jest jedną z najstarszych tradycji udoskonalania samego siebie. W jaki sposób joga pozwala nam dbać o ciało?

Czym jest joga?

Joga polega głównie na wykonywaniu i utrzymywaniu odpowiednich, statycznych pozycji nazywanych asanami. Może być zarówno formą rozgrzewki jak i całym treningiem, w zależności od tego jaką intensywność i czas ćwiczeń wybierzemy. Zaletą jogi jest odnalezienie równowagi fizycznej i psychicznej, a ponadto joga pozwala się także zdystansować od codziennych problemów. Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem ćwiczeń?

Jak zacząć?

Początki ćwiczenia jogi nie są proste, jednak warto dać tej technice szansę, ponieważ może odwdzięczyć się szeregiem zalet. Warto zrobić rozgrzewkę lub udać się na masaż do salonu masażu https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/, aby nasze ciało było odpowiednio rozciągnięte. Warto też poświęcić moment na poznanie podstawowych terminów, które są wykorzystywane w jodze. Należy do nich między innymi asana (pozycja przyjmowana podczas ćwiczenia jogi), sekwencja asan (pozycje przyjmowane w odpowiedniej kolejności), sesja jogi (czas ćwiczeń) i kilka innych podstawowych zwrotów.

Joga – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry