Jakie zajęcia fitness będą dla nas najlepsze?

Dbanie o zdrowie jest zdecydowanie bardzo ważne, dlatego udanie się na ćwiczenia fitness jest bardzo odpowiedzialną decyzją. Jednak istnieje dużo zróżnicowanych zajęć fitness, na które możemy chodzić i trenować. Jaki typ zajęć będzie dla nas najbardziej odpowiedni?

Sylwetka czy wydolność fizyczna?

Najwięcej zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć gdy udajemy się na zajęcia fitness. Najczęściej chodzimy na fitness aby wyrzeźbić sylwetkę lub poprawić naszą wydolność fizyczną. Do zajęć poprawiających wydolność fizyczną, zwane „cardio” lub zajęciami aerobowymi, zalicza się ste, hi-low aerobik czy dance aerobik. Do zajęć modelujących sylwetkę, zwanych „muscle”, zalicza się ABT, TRX, body pump czy fit ball.

Ogólny rozwój i regeneracja

Niektóre formy fitnessu, takie jak TBC czy crossfit są formami mieszanymi, zwanymi ogólnorozwojowymi. Na takich zajęciach rozwija się zarówno wydolność jak i sylwetkę. Niezależnie od wybranej formy treningu nie można zapominać o regeneracji i odpoczynku. Dobrym sposobem na jej zapewnienie jest sesja masażu klasyczno-relaksacyjnego. Innym sposobem na relaks i regenerację po ciężkich zajęciach może być relaksacyjny fitness. Do takich wyciszających zajęć zalicza się między innymi jogę czy stretching.

Jakie zajęcia fitness będą dla nas najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry