Wpływ masażu na organizm sportowca

Zarówno zawodowy sportowiec jak i amator zaczynający swoją przygodę ze sportem może dużo zyskać pod wpływem masażu. Choć masaż sportowy nieco różni się od masażu relaksacyjnego to oba z nich mogą przynieść wymierne korzyści sportowcom niezależnie od stopnia zaawansowania.

Zadania masażu

Masażu nie zaszkodzi organizmowi sportowca niezależnie od ilości masaży jakim się podda. Jeśli czujemy taką potrzebę to możemy się mu poddać po każdym treningu, pomoże to w rozluźnieniu mięśni i wspomoże ich regenerację. Dzięki regeneracji będziemy również czuli odprężenie po treningu a także pozwoli na zredukowanie bólu mięśni. Jaki typ masażu będzie najbardziej odpowiedni dla sportowca po treningu?

Jaki masaż?

Najczęściej sportowcy korzystają z masażu sportowego, ale nie jest to jedyny typ masażu, który jest dobry dla osób aktywnych fizycznie. Przykładem może być masaż klasyczno-relaksacyjny, który pozwoli zrelaksować się po treningu a także pozwoli na lepsze ukrwienie mięśni, co pozwoli na ich szybszą regenerację. Taki masaż jest najczęściej przeprowadzany przez doświadczonego masażystę w salonie masażu w atmosferze sprzyjającej relaksowi, co pozwoli wyciszyć się po ciężkim treningu i przygotować się do kolejnych.

Wpływ masażu na organizm sportowca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry