Regeneracja masażem

Regeneracja po ciężkim treningu jest bardzo ważna, gdyż to właśnie w trakcie regeneracji nasze mięśnie rosną i spala się tkanka tłuszczowa. Jednym z bardzo dobrych sposobów na regenerację jest udanie się do salonu masażu na sesję masażu relaksacyjnego. Jak wpływa to na naszą regenerację po treningu?

Na czym polega masaż?

Masaż relaksacyjny polega na pobudzaniu receptorów znajdujących się w naszej skórze w celu wywołania pożądanych reakcji wpływających na regenerację organizmu. Ponadto masaż działa nie tylko na regenerację naszego organizmu, ale również na nasze samopoczucie poprzez odprężenie i redukcję stresu. Jednak z punktu widzenia sportowca najważniejszy jest wpływ na ciało. Jak masaż wpływa na regenerację?

Zalety masażu

Dzięki sesji masażu w profesjonalnym salonie masażu nasz organizm doświadczy pozytywnych zmian. Zalicza się do nich między innymi poprawę przemiany materii dzięki rozszerzonym naczyniom krwionośnym, zmniejszenie napięcia w mięśniach oraz poprawę przepływu płynów mięśniowych. Pozytywnie wpływa to na regenerację naszego organizmu i ponadto sprawia, że będziemy zrelaksowani i odprężeni, co pozwoli na przystąpienie do kolejnych dni treningów w dobrym samopoczuciu.

Regeneracja masażem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry